email menu close

Karlovy Vary nově na seznamu dědictví UNESCO

Great Spas of Europe

Karlovy Vary spolu s dalšími 10 evropskými lázeňskými městy byly nově zapsány na seznam světového dědictví UNESCO. Další důvod, proč přijet na návštěvu!

Karlovy Vary, zdroj: kvpoint.cz
zdroj: www.kvpoint.cz
Karlovy Vary | zdroj: www.kvpoint.cz
zdroj: www.kvpoint.cz
zdroj: www.kvpoint.cz

Od 24. července 2021 najdete nově na seznamu dědictví UNESCO také lázně Karlovy Vary. Tento prestižní titul získalo město společně s dalším 10 evropskými městy jako „Great Spas of Europe“ (Slavné lázně Evropy). Kromě Karlových Varů jsou v tomto prestižním seznamu zahrnuty také zbylé dva cípy lázeňského trojúhelníku – Františkovy Lázně a Mariánské Lázně a dále německé lázně Baden-Baden, Bad Ems a Bad Kissingen, rakouské město Baden, francouzské Vichy, Spa v Belgii, italské Montecatini a britské City of Bath. Všechna tato lázeňská města vykazují výjimečnou světovou hodnotu. Rozvíjela se v 18. a 19. století, jejich historická jádra jsou zachována do současnosti, udála se v nich důležitá politická setkání nebo se tu léčily významné osobnosti své doby.

O jeden velký důvod víc k návštěvě Karlových Varů

Pokud stojíte před výběrem místa, kde letos strávíte dovolenou, máte nyní o jeden velký důvod víc, proč přijet právě do Karlových Varů. Poznejte výjimečná místa, kde vznikaly dějiny nejen moderního lázeňství. Objevte místa, která navštěvovali přední státníci, vědci i umělci z celého světa. Ochutnejte prameny, kterými se od 14. století léčilo nepočítaně pacientů. Poznejte jedinečné Genius Loci Karlových Varů…

Ubytování na dosah přírodě i památkám

Hledáte-li ubytování v Karlových Varech, které bude v klidné lokalitě a přesto blízko všem zajímavostem a dění, pak zvolte hotel Villa Basileia Riverside. Leží na okraji lázeňské zóny obklopen z jedné strany významnými lázeňskými stavbami a z druhé krásnými lázeňskými lesy s hustou sítí turistických stezek a mnoha oblíbenými výletními cíli. Dojedete sem pohodlně autem, které můžete zaparkovat v hotelové zahradě. Pohodlně se sem dostanete i hromadnou dopravou. Velkým lákadlem je také zážitková restaurace Le Marché, která sídlí ve stejné budově. Navíc snídaně jsou zahrnuty v ceně ubytování!

Více důvodů už nepotřebujete. Rezervujte si ubytování v hotelu Villa Basileia Riverside přímo na webu s garancí nejnižší ceny!