email menu close

Památky – Karlovy Vary

svědectví bohaté historie karlových varů

Karlovy Vary a památky k sobě neodmyslitelně patří. Většina z nich pochází ze zlatého věku lázeňství, který  město zažívalo v 18. a 19. století. Najdete tu však i mnohem starší stavby. K většině z nich se dostanete příjemnou a nenáročnou procházkou od Villy Basileiy. Nechte se nalákat na poznávací výlet po Karlových Varech.

Mlýnská kolonáda, Karlovy Vary (zdroj: www.kvpoint.cz)

Kolonády

Nejvyhledávanějšími karlovarskými památkami jsou bezesporu kolonády, které ochraňují vývěry minerálních pramenů. Na promenádě, která vede podél říčky Teplé od našeho hotelu až k hotelu Thermal jich sídlí rovnou pět: Sadová kolonáda, Mlýnská kolonáda, Tržní kolonáda, Vřídelní kolonáda a Zámecká kolonáda.

Zámecká věž a Tržní kolonáda, Karlovy Vary (zdroj: www.kvpoint.cz)

Lázeňské stavby

Díky lázeňství vznikla i řada dalších významných staveb. Jednou z nich jsou kdysi honosné Císařské lázně, které najdete v sousedství našeho hotelu. Na druhém konci promenády stojí a dodnes poskytují lázeňské služby Alžbětiny lázně. Nesmíme ale zapomenout ani na další významné lázeňské domy jako jsou Grandhotel Pupp nebo hotel Imperial. Za povšimnutí však stojí i mnoho dalších.

Pravoslavní koste sv. Petra a Pavla, Karlovy Vary (zdroj: www.kvpoint.cz)

Církevní stavby

V Karlových Varech najdete také významné církevní stavby v čele s kostelem sv. Máří Magdalény s unikátní podzemní kryptou. Protože se tu po staletí s lázeňskými hosty z různých koutů světa potkávala také různá náboženství, má tu své místo i pravoslavný kostel sv. Petra a Pavla nebo anglikánský kostel sv. Lukáše. Přímo v zahradě Villy Basileiy najdete evangelický kostel sv. Petra a Pavla.

Rozhledna Diana, Karlovy Vary (zdroj: www.kvpoint.cz)

Rozhledny a vyhlídky

Karlovy Vary jsou také městem rozhleden a vyhlídek. K těmto oblíbeným turistickým cílům vedou různě náročné stezky v lázeňských lesích. K nejnavštěvovanější rozhledně Diana vás ale i bez práce vyveze lanovka, jejíž nástupní stanice se nachází jen několik minut chůze od našeho hotelu.

Galerie umění, Karlovy Vary (zdroj: www.kvpoint.cz)

Galerie, muzea

V Karlových Varech nechybí ani muzea či galerie. Ke Galerii umění Karlovy Vary dojdete po Goethově stezce za několik minut od našeho hotelu. Podobně daleko, jen na druhou stranu najdete Krajské muzeum Karlovarského kraje, které láká hned na několik zajímavých expozic.

Máte otázky nebo chcete poradit s rezervací?